W Łodzi nie można już straszyć filozofią :-)

Okazuje się – jak donosi dziś poczytny dziennik – że w Łodzi filozofią straszyć już nie można:
Uniwersytet Łódzki. Na filozofię więcej chętnych niż miejsc

To ile jest tej filozofii na okcydentalistyce? Otóż – ok. 1/3 programu (zgodnie z pierwotnymi* i stałymi założeniami koncepcji studiów). W szczegółach udział dyscyplin przedstawia się następująco:

ROK I

TAB1

ROK II

TAB 2

ROK III

TAB3

*Struktura siatki (lecz nie programu) uległa drobnym modyfikacjom na skutek przyjęcia tzw. nowego kalkulatora ECTS, który zakłada jednorodną punktację zajęć na całym wydziale.

Liczba godzin zajęć widoczna na wykresach – 30 –  jest równomierna w przypadku wszystkich przedmiotów, które są odmianami ćwiczeń (warsztatowych, projektowych, konwersatoryjnych). W przypadku pracy licencjackiej podano wartość punktów ECTS przeliczoną na liczbę godzin pracy studenta poza odbywanym seminarium – łącznie 90.

Gdy robiliśmy ankietę wśród studentów okcydentalistyki, nikt nie deklarował chęci studiowania filozofii, później różnie z nimi bywało. Filozofia na okcydentalistyce bardziej przypomina dawny program filozofii stosowanej, jest też „ukryta” w przedmiotach, które na wykresach określiłam jako „ogólnohumanistyczne”. Dobrze to widać na przykładzie przedmiotu Analiza wytworu kultury jako performansu, o którym pisałam niedawno.

W.K.J.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s